Strefa Rodzica

Dlaczego rodzic jest najważniejszym trenerem dla swojego dziecka ?

Skoro tutaj jesteś to prawdopodobnie Twoje dziecko uczęszcza na zajęcia/treningi do akademii piłkarskiej. Jest więcej niż pewne, że trenuje 2-3 razy w tygodniu po 60-90 minut. 
Jeśli uważasz, że sam trening w klubie wychowa wspaniałego człowieka i sportowca to niestety ale jesteś w błędzie.
My trenerzy możemy jedynie wskazywać drogę, pokazywać jak nabyć konkretne umiejętności, korygować błędy.
To jednak w Tobie, Rodzicu, drzemie największa moc i siła. Każda minuta poświęcona dziecku na doskonalenie jego umiejętności pod Twoim okiem to nie tylko więcej powtórzeń zadanego ćwiczenia ale również nawiązywanie więzi i cementowanie, ciągłe cementowanie Waszych relacji.

Jak mam znaleźć na to czas?

Większość rodziców po powrocie do domu z pracy marzy jedynie o tym, żeby odpocząć. Jednak w domu czasem czeka nas druga zmiana. Prace domowe mogą nas dodatkowo zmęczyć a przecież same się nie zrobią. 
Dlatego jeśli chcesz wygospodarować trochę czasu na wspólną , codzienną aktywność ze swoim dzieckiem musisz przestać tracić czas.
Schowaj do szuflady smartfona, tableta, laptopa. To najwięksi zjadacze czasu w XXI wieku. Ty zyskasz więcej czasu dla swojego dziecka, a ono zobaczy, że bez elektroniki też można fajnie spędzać czas. 

Mam już ten czas i co dalej?
Każde dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę dlatego przede wszystkim nie rób na dziecku ciśnienia. To ma być dla niego przyjemność. Bądź kreatywny. 
Pamiętam jak miałem 8 lat i w szkole robiłem kulkę z papieru zawiniętą taśmą klejącą. Zróbcie taką razem. Następnie rozegrajcie mecz. Tata i syn przeciwko ulubionym zabawkom. Przy kopaniu takiej kulki nikomu i niczemu nic się nie stanie a zabawy przy tym będzie co niemiara.

Wygospodarowałem czas ale nie mam pomysłów?

Zachęcam Cię, abyś zajrzał do mojego bloga, gdzie publikuję inspiracje i pomysły na wspólne zabawy i treningi.

Jeśli to jednak dla Ciebie za mało to mam prezent.

Możesz teraz pobrać e-booka "Piłkarski trening w domu" czyli 5 piłkarskich treningów, które możesz zrealizować w domu ze swoim dzieckiem lub indywidualnie.  Kliknij i pobierz.
 

Po 7 latach pracy z dziećmi czuję się w obowiązku podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi trenerami oraz rodzicami naszych małych piłkarzy. 

Zapraszam Cię do korzystania z zasobów strony Piłkarskie Dziecko.

KONTAKT

Adam Stokowiec

adam@pilkarskiedziecko.pl